flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

ЯК ПІДГОТУВАТИСЬ ДО ДРУГОГО ТУРУ ВИБОРІВ ПРЕЗИДЕНТА.

11 квітня 2019, 09:20

Другий тур виборів Президента України призначений на 21 квітня 2019 року, та для того щоб мати змогу проголосувати на виборній дільниці, треба заздалегідь впевнитися, що ви є в списках виборців для повторного голосування.У відповідності до ст. 8 «Про вибори Президента України» кожний виборець голосує на виборах Президента України особисто. Голосування за інших осіб, а також передача виборцем права голосу будь-якій іншій особі забороняються.

Кожному, хто хоче перевірити себе в списках виборців, потрібно зайти на сайт Держреєстру в «Кабінет виборця». Далі треба внести дані щодо реєстрації місця проживання та адресу електронної пошти у відповідні поля. Після цього на електронну пошту надійде код для отримання підтвердження, чи є особа в Державному реєстрі виборців, а також номер і адреса відповідної виборчої дільниці.  Згідно ч. 2 ст. 32 «Про вибори Президента України» перевірити, чи є ви в списках виборців, також можна очно: знайти прізвище в переліках, які вивішують у приміщенні дільничної виборчої комісії, до якої ви належите, або прийти з паспортом до відділу ведення Державного реєстру виборців за місцем реєстрації. У відповідності до ч. 3 ст. 32 «Про вибори Президента України» якщо виборець виявив, що не занесений до списків, він може звернутися до органу ведення реєстру за місцем проживання з питанням свого включення.

Іменні запрошення на вибори повинні надсилати не пізніше як за три дні до дати повторного голосування – до 18 квітня.

Якщо Ви не знайшли себе в електронному реєстрі виборців, списках на дільниці та Вам не принесли запрошення на вибори, ви маєте право звернутися до суду з позовом про уточнення списку виборців.

Згідно з до ст. 274 КАС України, кожен, хто має право голосу на виборах може  звернутися з адміністративним позовом про уточнення списку виборців, у тому числі про включення або виключення зі списку. Позовна заява про уточнення списку виборців може бути подано не пізніш як за два дні до дня голосування (до 24.00 18 квітня).

Згідно з ч. 5 ст. 270 КАС України  днем подання позовної заяви, апеляційної скарги є день їх надходження до суду. Строки подання позовних заяв і апеляційних скарг, встановлені у справах, визначених цією статтею, не може бути поновлено.

Позовні заяви, апеляційні скарги, подані після закінчення цих строків (після 18 квітня), суд залишає без розгляду. У відповідності до ч. 5 ст. 35 «Про вибори Президента України» у день голосування зміни до уточненого списку виборців не вносяться!

Окремо хотілося б нагадати  про ймовірні  порушення та види  покарань  за порушення  на виборчій дільниці, за порушення під час голосування можуть мати різний характер. Одним із найпоширенішим випадком це видача бюлетеня особі без документа, що підтверджує громадянство України, наявність одночасно кількох осіб у кабіні для таємного голосування, винесення бюлетеня за межі дільниці або ж його отримання не від члена виборчої комісії, а від сторонньої особи, фотографування з бюлетенем та в подальшому розміщення в соціальних мережах. За вищезазначені порушення передбачається кілька варіантів кримінальної відповідальності: штрафні санкції від 1700 до 5100 грн.,  виправні роботи до 2 років, та  обмеження волі до 3 років.

         Значно серйозніше покарання загрожує тим, хто пошкодить виборчу скриньку. За цей вчинок передбачене позбавлення волі від 5 до 7 років з обмеженням права обіймати певні посади від 1 до 3 років. Якщо ж на дільниці  були зафіксовані порушення, про це обов`язково слід повідомити голову  виборчої дільниці, офіційних спостерігачів і поліцейських.

                                  

  Прес-служба Глибоцького районного суду